Welke rulers heb je als beginner nodig?
Ben je enthousiast geworden over quilten met rulers? Dan is de kans groot dat je door de bomen het bos niet meer ziet. Er zijn namelijk ontzettend veel verschillende rulers verkrijgbaar. Rechte rulers, cirkels, ovalen, veren, bladeren, golven en nog veel meer.
Regelmatig krijg ik de vraag: “Welke rulers moet ik als eerste kopen?”
Mijn antwoord is eigenlijk altijd hetzelfde: houd het simpel en begin met de basis.
Je hebt echt geen grote verzameling rulers nodig om prachtige quilts te maken.
Begin met een rechte ruler
Als ik één ruler zou mogen houden, dan zou dat zonder twijfel een rechte ruler zijn.
Deze ruler gebruik ik bij bijna iedere quilt die ik maak.
Veel mensen denken dat een rechte ruler alleen bedoeld is om rechte lijnen te quilten. Dat klopt natuurlijk, maar hij is veel belangrijker dan dat.
Voordat ik begin met de decoratieve quiltpatronen, quilt ik eerst de rechte lijnen rondom mijn blokken. Daarna zet ik ook de buitenranden van de quilt vast.
Waarom doe ik dat?
Omdat de quilt hierdoor mooi in model blijft. Door eerst de rechte lijnen te quilten, voorkom ik dat de quilt tijdens het verdere quilten krom trekt of vervormt. Alles wat recht hoort te blijven, blijft ook daadwerkelijk recht.
Pas daarna begin ik met de cirkels, bogen of andere quiltmotieven.
Voor mij vormt de rechte ruler daarom letterlijk de basis van iedere quilt.
Daarna een set cirkels of ovalen
Heb je de rechte ruler goed onder de knie? Dan zou ik kiezen voor een set cirkelrulers of een set ovalen.
Met deze rulers kun je ontzettend veel verschillende patronen maken.
Denk bijvoorbeeld aan:
- cirkels;
- halve cirkels;
- bogen;
- bloemen;
- decoratieve blokvullingen.
Of je kiest voor ovalen. Daarmee geef je een quilt weer een heel andere uitstraling.
Er is geen goede of foute keuze. Kies vooral de vormen die jij mooi vindt en die passen bij de quilts die je graag maakt.
Breid je verzameling stap voor stap uit
Wanneer je eenmaal de smaak te pakken hebt, ontdek je vanzelf welke quiltstijl bij je past.
Misschien werk je graag met strakke geometrische patronen. Of misschien word je juist blij van veren, bladeren of speelse achtergrondvullingen.
Pas op dat moment zou ik je collectie uitbreiden.
Het is zonde om meteen een grote hoeveelheid rulers te kopen die uiteindelijk in de kast blijven liggen.
Koop liever één ruler waar je veel mee werkt dan tien rulers die je nauwelijks gebruikt.
Kies een merk dat prettig werkt
Er zijn verschillende merken rulers verkrijgbaar en ieder merk heeft zijn eigen vormen en ontwerpen.
Zelf werk ik het liefst met de rulers van Amanda Murphy by Good Measure.
Deze rulers liggen prettig in de hand, zijn duidelijk gemarkeerd en sluiten goed aan bij de manier waarop ik graag quilt.
Dat betekent natuurlijk niet dat dit voor iedereen de beste keuze is. Uiteindelijk gaat het erom dat jij werkt met rulers die jij prettig vindt.
Probeer rulers uit voordat je ze koopt
Mijn belangrijkste advies is misschien wel: probeer verschillende rulers uit voordat je een hele verzameling aanschaft.
Pas wanneer je ermee hebt gewerkt, ontdek je welke vormen je prettig vindt en welk merk het beste bij jou past.
Daarom werk ik tijdens mijn dagles Ruler Quilten met de rulers die ik zelf dagelijks gebruik.
Je hoeft dus niet meteen zelf allerlei rulers aan te schaffen.
Tijdens de les kun je verschillende rulers uitproberen, ervaren hoe ze werken en ontdekken welke het beste aansluiten bij jouw manier van quilten. Zo kun je later een weloverwogen keuze maken.
Let op: niet iedere ruler past op iedere naaimachine
Voordat je rulers koopt, is het belangrijk om te controleren of ze geschikt zijn voor jouw naaimachine.
Voor high shank machines is het assortiment vaak groter. Veel rulers zijn ontwikkeld volgens de dikte die ook op longarmmachines wordt gebruikt.
Heb je een low shank machine? Dan is het aanbod wat beperkter, maar gelukkig zijn er ook daarvoor voldoende mooie mogelijkheden.
Twijfel je of een ruler geschikt is voor jouw machine? Vraag gerust om advies. Ik denk graag met je mee.
Mijn advies
Wanneer ik iemand help die wil beginnen met rulerwork, raad ik altijd dezelfde volgorde aan:
- Begin met een rechte ruler.
- Breid uit met een set cirkels of een set ovalen.
- Voeg daarna pas andere vormen toe, afhankelijk van jouw eigen quiltstijl.
Zo bouw je stap voor stap een verzameling op waar je jarenlang plezier van hebt.
Tot slot
Laat je niet afschrikken door het enorme aanbod aan rulers.
Met een rechte ruler en een set cirkels of ovalen kun je al verrassend veel verschillende quiltpatronen maken.
Neem de tijd om te ontdekken wat jij prettig vindt en investeer vooral in rulers die passen bij jouw manier van quilten.
Wil je eerst ervaren hoe rulers werken voordat je ze aanschaft? Tijdens mijn dagles Ruler Quilten kun je werken met de rulers die ik zelf gebruik. Zo ontdek je in alle rust welke vormen van mijn favoriete merk het beste bij jou passen.
Veel quiltplezier!
Gerda
Gerda-Creaties
Mijn account
Inloggen
Wachtwoord vergeten?
Geen account?
Met een account kun je sneller bestellen en heb je een overzicht van je eerdere bestellingen.
Account aanmaken